اکانت پرمیوم

اکانت وی ای پی فیلم و سریال

دانلود رایگان فیلم

تالار گفتگوی ناز فروم

10 شهر کنونی که به دنیای آیندگان تعلق دارند

شروع موضوع توسط Fictional ‏12/1/19 در انجمن تصاوير و مطالب جالب

 1. Fictional

  مدير ارشد ناز فروم

  مـــدیر تالار
  تاریخ عضویت:
  ‏25/9/18
  ارسال ها:
  2,049
  تشکر شده:
  2,774
  امتیاز:
  113
  شغل :
  نَقّـــْـاشْ
  محل سکونت:
  بــوشـہر
  10- مصدر سیتی، امارات متحده عربی

  [​IMG]
  امارات متحده عربی بیشترین مقدار سرانه سازه های بشری را در جهان به خود اختصاص داده است و این موضوع از تولید و انتقال حجم وسیعی از نفت و همچنین پروژه های ساختمانی بزرگ در یک دهه اخیر نشأت می گیرد. در سایه این امر، آن ها قصد دارند اولین شهر بدون کربن و زباله جهان را بسازند که به «مصدر سیتی» (Masdar) مشهور شده است. تمامی انرژی این شهر با استفاده از 88.000 صفحه خورشیدی که در بیرون از شهر قرار دارند تامین می شود. تمامی شیرهای اب و کلیدهای برق موجود در شهر اتوماتیک بوده و با استفاده از سنسورهای حرکتی کار می کنند که نقش زیادی در کاهش مصرف انرژی دارد. معماران برای درک بهتر و به کار بردن تکنیک های متفاوت در ساخت این شهر و برای کاهش مصرف انرژی، جوامع انسانی باستانی را مورد بررسی قرار داده اند.

  با ساختن دیوارهایی در اطراف شهر و بنا کردن آن بر روی پایه هایی با ارتفاع بیش از 7 متر و ساخت برج هایی با ارتفاع نزدیک به 45 متر، این ساختمان ها هوای خنک بالا را گرفته و به سمت خیابان ها هدایت می کنند. بدین ترتیب مهندسان می توانند دمای شهر را تا 20 درجه سانتیگراد نیز کاهش دهند. این ساختمانها بسیار نزدیک به هم ساخته شده و جریان هوا را تسهیل خواهند بخشید و سایه ای کافی و هوایی مطلوب را برای ساختمان های مجاور تولید خواهند کرد و همزمان نیز سبک معماری عربی شهر حفظ خواهد شد. ورود خودرو به درون دیوارهای شهر ممنوع خواهد بود و سیستم حمل و نقل زیرزمینی که از خودروهای الکتریکی بدون سرنشین استفاده می کنند مردم شهر را از نقطه ای به نقطه دیگر منتقل خواهند کرد.

  نبود خودرو باعث شده که مصدر سیتی نیازی به خیابان های امروزی در معنای عرف آن نداشته باشد. همچنین یک سیستم ریلی سبک در روی زمین وجود دارد که در مسافت های کوتاه تر ساکنان شهر را یاری می دهد. بعد از پایان ساخت و ساز، این شهر بیش از 40.000 نفر را در خود جای داده و برای 50.000 نفر دیگر نیز شغل ایجاد خواهد کرد. برخی از کمپانی های بزرگ بین المللی مانند زیمنس به همین سرعت ساختمان های مرکزی خود را در این شهر آینده نگران انتخاب کرده اند.